1. Jak w skrócie działa hydraulika siłowa?
Zadaniem układów hydraulicznych jest przeniesienie i spotęgowanie siły mechanicznej za pomocą sprężonej cieczy. Pompa zasysa daną ciecz (zwykle olej) i wtłacza ją do układu, tworząc duże ciśnienie. Energia ta przenoszona jest następnie na siłowniki, cylindry etc. W ten sposób maszyna jest wprawiana w ruch.
2. W jakich przemysłach wykorzystuje się hydraulikę siłową?
Zasadniczo w wielu gałęziach przemysłu. Do najważniejszych zaliczyć należy jednak przemysł górniczy, budowlany, lotniczy, rolniczy, motoryzacyjny, hutnictwo, rolnictwo, ogólnie pojęty przemysł ciężki, fabryki produkcyjne.
3. Jakie są najważniejsze zalety hydrauliki siłowej?
Zdecydowanie najważniejszą zaletą hydrauliki siłowej jest jej wszechstronność. Zasadniczo w niemal każdej gałęzi przemysłu można odnaleźć jej zastosowanie. Do innych zalet można zaliczyć również wysoką wydajność, płynność pracy, precyzje działania itd.
4. Jakie są najczęstsze awarie hydrauliki siłowej?
Jak każde maszyny, awaria hydrauliki siłowej może czasem wystąpić. Nasuwa się więc pytanie, jakie są najczęstsze awarie hydrauliki siłowej, które należy wyeliminować. Należy do nich zaliczyć: spadek ciśnienia oleju, awaria pompy hydraulicznej, zanieczyszczenie filtrów, zabrudzenie zaworów, zużycie podzespołów, zanieczyszczenie cieczy.
5. Czy koszty naprawy i eksploatacji maszyn wykorzystujących hydraulikę siłową, są duże?
Nie, jeżeli dbamy o nasz sprzęt, konserwujemy go i wymieniamy części zgodnie z terminem, to koszta nie są duże w porównaniu z innymi maszynami tego typu.
6. Dlaczego warto zdecydować się na hydraulikę siłową?
Dlatego że to dobre mechanizmy w niskiej cenie i o wysokiej jakości pracy. Czego tak właściwie można chcieć więcej? Będą państwo zadowoleni.